Δευτέρα, 12 Δεκεμβρίου 2011

Ελευθερούπολη και Μεταμόρφωση Βόλου προηγούνται στη Γ΄ Εθνική - όλα τα αποτελέσματα!


Η Μεταμόρφωση Βόλου και ο Ορφέας Ελευθερούπολης προηγούνται αντίστοιχα στους δύο ομίλους του Βορρά της Γ’  Εθνικής, μετά και την 7η αγωνιστική που έγινε χθες. Δείτε αναλυτικά όλους τους αγώνες και τη βαθμολογία... 



1ος ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ
Μεταμόρφωση Βολ. – Ηρακλής Κοζ. 91-82
Άργος Ορεστ. – Φοίνικας Λαρ. 61-75
Αιγινιακός – Διόσκουροι Κοζ. 57-53
Αστέρας Λαρ. – ΓΣ Βόλου 65-49
Φίλιππος Βερ. – Ανατόλια 63-50  
Ρεπό: Αλεξάνδρεια
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Μεταμόρφωση 13, Αιγινιακός 12, Φίλιππος, Φοίνικας 11, Ανατόλια, Αστέρας 10, Ηρακλής Κοζ. 9, Διόσκουροι, Άργος Ορ. 8, Βόλος 7, Αλεξάνδρεια 6.
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ  91-82
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-15, 50-30, 75-55, 91-82
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Λόρτος
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ (Μυριντζής): Καραγεώργος Θ., Καραγιώργος 12 (2), Γεωργίου 13 (1), Καλογερόπουλος, Νάνης 17, Τοπούζης 15, Καραβασάνης 9, Παρασκευάς 16, Καραρήγας 9 (1).
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Παπαδόπουλος 30 (4), Νικολάου, Ντισλής, Ηλιόπουλος 5 (1), Μιχαηλίδης 19 (2), Ρούζιος, Βίλας 4 (1), Ψάλτου 24.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ- ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 61-75
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-18, 28-25, 41-58, 61-75
Διαιτητές: Ζαγορίδης-Μανιός
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Σούλιος): Μπίζογλου, Φωτιάδης 1, Σιδέρης 2, Καρατζάς 7, Καραμήτσος 9 (1), Μπιτσίμης, Τσαγκαρούλης 2, Μίχος 27, Παντελίδης 7 (2), Μιχαηλίδης 6(2).
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Γιασάρης): Βλαχούλης 10, Τσιαμπαλής 18 (2), Μανωλάς, Λιάκος 3 (1), Γλυκόπουλος 3, Τσακνάκης 5 (1), Σπανούλης 18 (1), Δεληχρήστος 7, Λούβαρης, Παπαδόπουλος 11, Τσιλούλης, Γκουντελάκης.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 57-53
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-23, 29-34, 43-45, 57-53
Διαιτητές: Θεοδώρου-Κοϊμτζόγλου
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Θωμαΐδης): Μπάγκι 17 (4), Μαυρίδης 5, Τσαϊτουρίδης, Μιχαηλίδης 7 (1), Σαραφίδης 5 (1), Στυλιανίδης, Λάφης 12, Βουλτσίδης 11 (1), Ευαγγελόπουλος, Καραΐσκος, Ζεμπεκίδης.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (Μπαρτζώκας):Κατσέλας 3 (1), Βλάχος 10, Μπάμπος 10, Μαυρίδης 10, Καρανώτας 4, Μακρής 8, Καραγιαννίδης 7 (2), Βλαχόπουλος.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 63-50
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-20, 38-30, 56-38, 63-50
Διαιτητές: Πόντας-Διμπινούδης
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας): Παπαπέτρου 4, Κοτσάμπασης 11 (3), Τσακίρης 6, Προδρόμου 15 (3),Ιωσηφίδης 7 (1), Κοθράς 5, Κόγιας, Τριχόπουλος 10 (2), Κασαμπαλής 5.
ANATOΛΙΑ (Τσούρμας): Παυλέας 2, Μόσχου 4, Βασιλείου 2, Χατζατούροφ, Kοϊμτζόγλου 7 (1), Μουτσιαράς 10, Τσιάτσιος, Μπρόζος 9, Βεργίνης 8, Χατζίδης 8.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΓΣ ΒΟΛΟΥ  65-49
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-11, 34-24, 40-35, 65-49
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Πετανίδου
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λαλάκης):Ρηζινός 1, Αθανασόπουλος 10, Κυρίτσης 4, Καρπούζας 2, Γκαμπέτας 7, Ζουμπάς 4, Σαριμπαλίδης 7 (1), Τριανταφύλλου 8, Λάππας 14, Σουλιώτης 8.
ΓΣ ΒΟΛΟΥ (Κοσμάτος): Παλάσκας, Νάνος, Μαλισιόβας 2, Ντίκας 8 (1), Καλιτζέος, Παυλόπουλος 10, Γεροκώστας 5 (1), Κυρλίδης 1, Κουλουμπής 5, Σκαμαγκάς, Κόκας 18.


2ος ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ
Κομοτηνή – Μ. Αλέξανδρος 92-61
Αργοναύτης – Ιωνικός Ιων. 58-64
Δόξα Πεύκων – Τιτάνες Δραμ. 88-55
Ελευθερούπολη – Πευκοχώρι 83-76
Μαντουλίδης – Απόλλων Καλ. 80-72
Κένταυρος – Ορφέας Ν.Σκοπ. 0-20 ά.α.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ορφέας, Ιωνικός 13, Κομοτηνή, Δόξα Πευκ. 12, Ελευθερούπολη, Πευκοχώρι 11, Μαντουλίδης, Τιτάνες 10, Αργοναύτης, Απόλλων Καλ. 9, Μ. Αλέξανδρος 8, Κένταυρος 5.
* Ο Κένταυρος έχει αποχωρήσει
ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 92-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-15, 40-25, 56-41, 92-61
Διαιτητές: Καρακατσανίδης-Ελευθεριάδης Πλ.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Χατζηνικολάου): Μεχμέτ Τσαούς 5 (1), Βαρλάς 6, Σκεμπής 7 (1), Λεχούδης 8, Ντίνας 15 (1), Μήτσου 7 (1), Μίκιτς 2, Σταμπουλής 14 (1), Μακρής 7, Κοκορόγιαννης 15, Χαλίλ 6.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κοσμάς): Κανέλης, Παρασκευόπουλος 4, Μακρής, Γιαχανατζής 4 (1), Νικολάτος 21, Βουτσακόπουλος 4, Οικονόμου 8, Καλούδης 2, Σταφυλάς 15, Παντελή, Παπαζαρίας 3.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 58-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-7, 30-20, 46-40, 58-64
Διαιτητές: Ζαγορίδης-Τσιρτσιμάλης
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Κοντονάσιος): Χρυσοχού 9 (1), Καλπαξίδης 15, Μαλούτας 9 (1), Τερσενίδης 9, Κυρατζής, Παπαδόπουλος Δ., Ζελενίτσας 1, Βογιατζής 9 (1), Βλαχούλης, Παπαδόπουλος Σ. 6.
ΙΩΝΙΚΟΣ (Τουλούμης): Μακαλέκας, Παναγιώτου 5 (1), Μαραπίδης 12(1), Τολιόπουλος 2, Αγγελίδης 2, Μπατάκος 3, Τανακίδης 19 (3), Μπέλος 10 (3), Γουνιώτης 11, Σαλαπασίδης.
ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 88-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-13, 39-25, 63-42, 88-55
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Παργιανόπουλος
ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ (Δικταπανίδης): Τερζόπουλος, Χατζηνικολάου 10 (1), Καραλής 14 (3), Αρνίδης 6 (1), Παπαδόπουλος 14 (1), Καλούτσικος 10, Μυλωνίδης 4, Δανάκης 7 (1), Ιωσηφίδης 14 (2), Μπάκος 2, Καζαντζίδης, Καρούζος 7.
ΤΙΤΑΝΕΣ (Γρηγοριάδης): Θεοδωρίδης, Μανιώτης 17 (2), Αδαμόπουλος 5, Μελισσαρίδης Σ. 7, Μούκας 2, Τοσουνίδης 9, Εξουζίδης 6, Καραϊσκάκης 7, Γαϊτανίδης 2, Πανονίδης, Γουδούτσης.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ-ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 83-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-15, 39-35, 56-48, 83-76
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Σιταρίδης
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Οζγουρίδης): Κηπουρός, Τουρπεσλής, Παυλίδης 2, Δενδρινός 18 (1), Στεφανίδης 6, Γιαχανατζής 18 (4), Βαλαβανίδης 20 (2), Καρατσομπάνης 18 (1), Λιβησιάνος 1, Παρχαρίδης, Κακλαμάνος, Καλλινικίδης.
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 8 (2), Δέτσος 2, Μουρίκης 12 (3), Τσίκινας 5, Δεληγιάννης 15 (3), Μπουϊντας Γ. 14, Καρράς 4, Τριφτανίδης 4, Τζαμτζίδης 6, Κουκούρας 6.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 80-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 80-72, 21-21, 42-41, 62-57, 80-72
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Τζίμα
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Νικολαΐδης): Τόζιος 16 (1), Παπαρέγκας 2, Σιολόγκας 17 (1), Ζεϊμπέκης 2,  Θωμαΐδης, Ναούμης 8(2), Ελευθερίου, Σλαφτσάκης 8, Νικολάου 10 (1), Βελισσαρίου , Γεωργάκης 7, Δαβάνης 10.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Παπαμαυρουδής): Λεωνίδου 9, Καμήλαλης 16, Κάππος, Βλάχος 3(1), Δεληγεώργης, Καλτσίδης 6, Κουκουλίδης, Παπαδόπουλος Ν.3, Παυλίδης 25, Σταύρου 8, Μπίντσης 2, Ραδίσης.


Δεν υπάρχουν σχόλια: