Σάββατο, 19 Νοεμβρίου 2011

Πάμε να δούμε μπάσκετ, αντί για φραπέ! (Όλο το Πρόγραμμα του Διημέρου!)


Ποιο μπάσκετ, πάμε για φραπέ, να δούμε και κανά γκομενακι!

Δίλημμα ή αδυναμία λόγω των συνθηκών; Αποστροφή στην αγωνιστική εικόνα ή διαφωνία για διοικητικούς χειρισμούς; Απλά βαριεστημάρα ή «παντόφλα»; Σήμερα έχει μπάσκετ στη Θεσσαλονίκη και η θέση μας είναι στο… γήπεδο; Οι παραπάνω αιτίες για να μην πάμε στα γήπεδα ή να μη δούμε μπάσκετ είναι για εμάς, απαράδεκτες! Ας δούμε το πρόγραμμα και τους διαιτητές:


Α1 Ανδρών: Σάββατο 19 Νοεμβρίου

Μ. Μερκούρη (16:30) ΑΓΟ Ρεθύμνου-Ηλυσιακός (Παπαπέτρου, Γκούμας, Γεωργιάδης)
Κ.Γ. Περιστερίου (17:00) Περιστέρι-Καβάλα (Φούφης, Ταβουλαρέας, Παντελίδης)
Νέας Σμύρνης (17:00) Πανιώνιος-ΚΑΟ Δράμας (Πηλοΐδης, Μάνος, Τσούνας)
Αλεξάνδρειο (17:00) Άρης-Ίκαρος Καλλιθέας (Αναστόπουλος, Ψαριανός, Καλδίρης)
Αγίου Θωμά (19:00) Μαρούσι-ΠΑΟΚ (Τανατζής, Παναγιώτου, Δεσλής)
Κυριακή 20 Νοεμβρίου
ΟΑΚΑ (19:00) Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός (Χριστοδούλου, Σχινάς, Γκόντας)

Α2 Ανδρών (8η Αγωνιστική)

Σάββατο 19/11
Ν. Ερυθραίας (17:00) Πανερυθραϊκός-Λαύριο: Σώμος, Μπίκας, Παυλόπουλος (Ορφανός)
Περάματος (17:00) Ερμής Περάματος-Δόξα Λευκάδας: Βαρδαλος, Κοτσιμπος, Χαλαμπαλάκης (Σγουρος)
Μετς Α (17:00) Παγκράτι-ΑΕΚ Άργους: Διαμαντής, Μπούσιας, Τσώνος Μ. (Κορασίδης)
Βαρδινογιάννειο (17:00) ΟΦΗ-ΑΕΚ: Παφίλης, Λαζαρίδης, Μήτσιου (Μαγκανάς)
ΚΓ Κατερίνης (17:00) Πιερικός/Αρχέλαος-Ερμής Λαγκαδά: Ξενικάκης, Νικολούλης, Καλουτσάς (Σαμαλης)
2ο Ελευσίνας (17:00) Πανελευσινιακός-Νέα Κηφισιά: Κατραχούτας, Θεονάς, Ντάβαρης (Μαυρουδής)
Περιβόλας (17:00) Απόλλων Πάτρας-Αρκαδικός: Μαγκλογιάννης, Τσώνος Β., Καραβίτης, Θεοδοσόπουλος
Κυριακή 20/11
ΔΑΚ Σερρών (12:00) Ίκαροι Σερρών-Αμύντας: Πανταζής, Ταρενίδης, Ευφραιμίδης (Γκάτζος)


Β΄ Εθνική Ανδρών (8η Αγωνιστική)

Κυριακή 20/11
Ζωγράφου (17:00) Φιλαθλητικός-ΑΣΕ Δούκα: Σκούτας, Θεοδωρόπουλος (Παπαδόπουλος Κ.)
Κοντόπευκου (17:00) ΚΑΠ-Νήαρ Ηστ: Παπαφωτίου, Παπαθανασίου (Σιώκος)
Κατσιδήμου (17:00) Αίολος Τρικάλων-ΣΑ Στρατωνίου: Ζαγορίδης, Πολυχρονιάδης (Γκαρτζονίκας)
Ιβανώφειο (16:00) Ηρακλής-Διαγόρας Ρόδου: Παπαδόπουλος Θ. Σαλικίδης (Λαδένης)
ΔΑΚ Ευόσμου (17:00) Αίας Ευόσμου-Αιγάλεω: Θωμόπουλος Β., Φακίτσας (Πολυχρονίδης)
Αμαλιάδας (16:00) ΑΣΑ Κόροιβος-ΓΑΣ Χαλκηδόνας: Μαραμης, Ζακεστίδης (Σοφιανοπούλου)
Ν. Ιωνίας Μαγνησίας (17:00) Νίκη Βόλου-ΜΕΝΤ: Τατούδης, Ταρενίδης (Τσοπουρίδης)
Λίντο (17:00) Ηράκλειο-Αναγέννηση Φλόγας: Πόντας, Αναγνώστου (Κουρκουνάκης)

Κύπελλο Γυναικών

Κυριακή 20/11
Ν. Φιλαδέλφειας (12:00) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Αστέρας Εξ.: Σιώκας, Αποστολίδης (Θεολογίτης)
Νέας Σμύρνης (12:00) Πανιώνιος-ΔΑΣΑΛ: Μπούκας, Τσαρούχας (Φαλούκας)
Βούλας (12:00) Πρωτέας Βούλας-Απόλλων Πτολ.: Μπλέτσας, Σπυρόπουλος (Τσίχλας)
Συκεών (12:00) Παναθλητικός-Παναθηναϊκός: Μερτζάνης, Παπανικολάου Β. (Βορεάδης)
ΠΑΟΚ (12:00) ΠΑΟΚ-Εσπερίδες: Καλογερόπουλος, Πιτσίλκας Μ. (Παπαδόπουλος Ν.)
Καλαμαριάς (12:00) Απόλλων Καλ.-Κρόνος Αγ. Δημητρίου: Τσιαπλής, Πιτσίλκας Β. (Βαφείδης)
Κραχτίδη (12:00) Τιτάνες Δράμας-Αθηναϊκός: Συμεωνίδης, Λόρτος (Λαμπρίδης)
Αργυρούπολης (12:00) Ελληνικό-Άρης Θεσσαλ.: Μάλαμας, Κωνσταντινόπουλος Ομ. (Μαυρουδής)


Δεν υπάρχουν σχόλια: